1.A 2017-2018

Začátek roku se nám blíží, tak jen několik důležitých informací

3. 9. bude vyučování jen jednu vyučovací hodinu

Rozvrh hodin bude dětem dán hned první den; v pondělí, úterý a pátek budeme končit v 11:50, ve středu a ve čtvrtek budeme končit ve 12:35.

43. týden – Jednou nohou na prázdninách:)

Rok je za námi, gratuluji k pěkným výsledkům. O prázdninách nezapomínejte číst, ať nezapomenete písmenka! Těším se na prázdninové deníky. Pořádně si prázdniny užijte, ale buďte na sebe opatrní. Děkuji rodičům za příjemnou spolupráci a vám všem přeji příjemné užití léta, dovolené, prázdnin, prima zážitky a načerpání sil do dalšího školního roku. Budu se na vás těšit.

Děti během týdne dostaly 2 učebnice pro 2. ročník. Žlutou čítanku v tvrdých deskách a Český jazyk 2 v měkkých deskách. Obě knihy dětem obalte, budou je na konci druhé třídy vracet. Pracovní sešity dostanou až v září.

Informace k organizaci posledního týdne:

Děti si již nemusí nosit aktovky, stačí jakýkoliv vhodný batůžek, do kterého se vejde: penál, notýsky, svačina, pití, malá hra (karty, omalovánky, pexeso apod.). Oblečení a obuv  volte sportovní, u kterého vám nebude vadit ušpinění, oblečení přizpůsobte počasí!

V týdnu bych s dětmi šla ráda do okolí na sportovní den, termín upřesním podle počasí. Jeden den si půjdeme prohlédnout, jak to vypadá na policii. Vše budu průběžně doplňovat a upřesňovat.

Vysvědčení se bude – pokud nám bude přát počasí – vydávat v pátek s účastí rodičů, jste srdečně zváni. Děti si vezmou židličky ven, tak se nebudeme muset mačkat v malé třídě a všichni si budeme moci vychutnat radost dětí s dobře odvedenou prací. Doufám, že nám to počasí nezkazí. Sraz v 7:55 ve škole, s sebou desky na vysvědčení a dobrou náladu. 🙂

Po ukončení se vám ještě mohu chvíli věnovat, pokud budete mít nějaká přání, nebo dotazy. Pokud někdo plánujete dovolenou v prvním týdnu v září, dejte mi prosím vědět, abych dítko nescháněla.:) Během léta budu k zastižení na mailu, část prázdnin ale budu bez signálu, tak mohu reagovat se zpožděním.

Po prázdninách se sejdeme 3.9. v naší nové učebně (děti vědí), již samostatně bez rodičů. S sebou penál, úsměv a nadšení do nové práce. 🙂 Konec vyučování bude v 8:45.

Pokud by někdo chtěl fotky z našeho divadelního představení, dejte vědět, přepošlu váš kontakt Marianovu tatínkovi a on vám je pošle.

Připomínám, že tyto stránky budou smazány a v září začneme psát nový list, tak pokud někdo budete chtít něco uchovat, neotálejte. Dobrou zprávou je, že reportážní fotografie budu moci vkládat i v příštím roce, tak o nic nepřijdete.

42. týden – Už se nám to blíží 🙂

Trénujeme, cvičíme, máme radost z pohybu…

Dnes se nám nečekaně podařilo nahlédnout do opravdové sanitky. Několik dětí by se díky tomu rádo stalo záchranářem, jen těch 16 let studia jim příliš nevoní:).

Slabikář  si již nechejte doma, v tašce noste: svačinu, pití, penál, notýsky a pokud chcete, pak i omalovánky, karetní hru nebo jinou malou vhodnou zábavu na vyplnění přestávek a volných chvilek.

Doplnila jsem fotografie:)

V tomto týdnu budeme pomalu odnášet věci ze školy. Prosím, aby tedy děti nosily aktovku, do které budou moci dávat věci. V aktovce ať děti nosí Slabikář, penál a notýsky, v pondělí pak ještě donesou domácí úkoly z minulého týdne:) a samozřejmě svačinu a pití.

Do školy ať nosí oblečení, které je možno ušpinit a sportovní obuv. Budeme hodně chodit ven, kreslit pastely apod.

V úterý budou potřebovat větší igelitovou tašku na výkresy.

Ve čtvrtek pojedeme na výlet do Poděbrad, odchod od školy v 7:50, sportovní oblečení a obuv, s sebou ve vhodném batůžku svačinu, pití a přiměřené kapesné. 1 zmrzlina bude dětem zakoupena v rámci výletu, pokud by chtěly cokoliv jiného, budou již potřebovat malé kapesné. POkud si někdo z vás nepřeje, aby vaše dítě dostalo zmrzlinu, dejte mi předem vědět. Návrat mezi 13 – 13:30. Obědy mají děti odhlášené, dejte jim případně do družinky velkou svačinu.  Informace ještě mohou být doplňovány a pozměňovány, prosím vás o sledování stránek.

 

41. týden – Opakujeme

V tomto týdnu se pokusíme dokončit opakování učiva, v pátek bude zadán poslední domácí (písemný) úkol. Pak už nám zůstane jen trénování čtení. I nadále je třeba číst každý den. Stále ještě trénujeme pozornost, naslouchání pokynům, kontrolu své práce a spolupráci se spolužáky.

Ve středu nezapomeňte věci na tělocvik, již budeme chodit jen ven (cvičky si tedy můžete nechat doma – několik dětí mi hlásilo, že už je stejně tlačí:) ). Je třeba mít vhodnou sportovní obuv, trekové sandále nejsou vhodné!!! na běh a skok. Bereme si sebou lahev s pitím, děti si mohou dát lahev a ŠVIHADLO do pytlíku na tělocvik a nosit je tak.

Ve čtvrtek jedeme do divadla. Odchod od školy je v 8:00. S sebou: svačinu, pití, případně svačinu do družiny. Oběd mají děti odhlášený, protože předpokládaný návrat je mezi 13 a 13:30. Pokud děti mají průkazku na PID, dejte jim ji a pošlete mi jen předem informaci, že ji Vaše dítě bude mít sebou.

V pátek se v průběhu vyučování půjdeme podívat na výstroj našich hasičů do „hasičárny“.

Děti si prohlédly výstroj a výzbroj hasičů, poučili jsme se, jak se chovat při požáru a předvedli, že víme, jaká čísla se užívají při oznámení požáru i jiných situací. Nakonec si všichni zkusili stříkat z opravdové hasičské proudnice na cíl. Den jsme si moc užili a ani se nám moc nechtělo zpět do školy. 🙂

V dalším týdnu budeme přebírat výkresy, prosím, aby děti měly v tašce vhodnou igelitovou tašku (musí se do ní vejít i větší výkres A3).

Slabikář str. 116, str. 122 báseň ABECEDA doopsat do sešitu a do středy se naučit, str. 11ý – 118

Matematika – opakujeme tvorbu a výpočet příkladů/úloh. Připomínám potřebu funkčního fixu na stírací tabulku, pravítka  a ořezané tužky na rýsování. Některým dětem v penále stále chybí guma. PS str. 50

Prvouka – pomoc v krizových situacích, IZS – telef. čísla, zásady telefonování

40. týden – Hrajeme

V pondělí, v úterý a ve středu hrajeme divadlo pro naše spolužáky a pro děti ve školce. Prosím, přineste si (kdo je máte) své masky. Hlavně zvířátka z chaloupky a zvířátka z „Řípy“. Děkuji.

 

Ve středu nás kromě divadla čeká i tělocvik.

V pátek pojedeme do kina na Ledovou královnu. Odchod od školy v 7:55,  s sebou v batůžku svačinu a pití, případně malé kapesné na popcorn (cca 50 Kč) dle uvážení.

 

39. týden – Slavíme

Divadlo se dětem moc povedlo, všechny moc chválím a děkuji početnému obecenstvu za vytvoření báječné atmosféry. Myslím, že si to děti moc užily:). Všem děkuji za milou spolupráci.

V tomto týdnu budeme sklízet plody své práce.

V úterý se necháme pasovat na čtenáře. Vydáme se proto do knihovny, abychom měli obřad s plnou parádou.:)

Ve středu zkrátíme tělocvik, užijeme si pohyb v pátek. Budeme připravovat překvapení pro rodiče

a trénovat divadlo.

V pátek si užijeme Den dětí, půjdeme do MDDM, kde pro nás bude připraven program. S sebou do batůžku: svačinu, PITÍ, pokrývku hlavy, pokud bude vedro a slunečno, klidně přibalte opalovací krém. Odchod od školy v 8 hodin, na oběd už budeme ve škole.

Slabikář – str. 108, 109, 110, 111

Žlutá písanka – str. 25

Matematika do str. 45

PRV – opakujeme měsíce, dny v týdnu, roční období, části těla rostlin a živočichů, mláďata, lidské tělo, zdraví x nemoc, čas, povolání

38. týden – Pilně pracujeme

Prosím o kontrolu penálu, některé děti mají okousané krátké pastelky a obyčejné tužky. Je třeba, aby každý měl v penále 2 OŘEZANÉ obyčejné tužky č. 2! Ani pastelky kratší než 8cm nejsou vhodné. Mnoho dětí stále nemá v penále gumu. Taktéž je třeba mít v penále funkční fix na stírací tabulku. V pondělí budu kontrolovat, zda došlo k nápravě.

V pátek nás čeká opět tvoření i další práce.

 

Ve středu jdeme cvičit – máte všichni švihadlo? Prosím o přinesení švihadel, značná část třídy ho opět neměla! Připomínám nošení bot vhodných na cvičení venku, nutné jsou PONOŽKY do bot!!!

V úterý nás navštívila naše spolužačka z Vídně Linda a bylo to moc zajímavé setkání. Trochu jsme nahlédli do školství v zahraničí. Jsem ráda, jak kamarádsky ji děti přijaly. Moc se jí u nás líbilo.

V pondělí jsme trénovali na vystoupení pro rodiče, už se nám to krátí:) Pokud děti budou žádat o pomoc s kostýmem, nedivte se:)

Když je pěkně, užíváme si přestávky venku.

Slabikář: Str. 104 – 105, 106 – 107

Trénujeme psaní (opis, přepis, psaní podle diktátu či autodiktátu). Naším největším problémem je, že mnohé děti to mají „na háku“ 🙂 a práci si po sobě nekontrolují. Snad časem pochopí, že je to třeba.

POZOR při psaní v písankách píšeme klasické malé psací „z“, tedy to, které se učila ve škole i většina z nás a ne to „kulaté“, předepisované v písance.

Oranžová písanka str. 9

Matematika, trénujeme rychlost počítání, orientaci na číselné ose a rozklad čísel. Řešíme slovní úlohy, trénujeme pochopení zadání (tedy doplnění chybějícího údaje do věty: První se dostal do cíle hlemýžď č.____. apod.).

37. týden – Tvoříme…

Trénujeme opis slov z tabule, ze slabikáře. Vymýšlíme slova obsahující určitou slabiku a snažíme se je bezchybně napsat. Čteme di, ti, ni.

Stále pracujeme na překvapení pro rodiče:)

Plánujeme:

 16.5. půjdeme do KD na představení žáků tanečního oboru  ZUŠ.

V pátek nás čeká zajímavé tvoření.

22.5. se budeme fotografovat (fotografie celé třídy)

30.5. 16:30 třídní schůzky s překvapením:-)

1.6. půjdeme do MDDM na Den dětí

8.6. jedeme do Lysé do kina

Slabikář  str. 99, 100, 101, 102, 103

Fialová písanka 30, 26

Zelená písanka str. 17

Žlutá písanka str. 12

Oranžová písanka

Matematika do str. 39, tvorba příkladů ze zadaných čísel (např. 2,4,6:  2 + 4 = 6, 6 – 4 = 2 apod.)

36. týden – Zkoumáme rostliny

Pozor, změna termínu třídní schůzky!

Poslední třídní schůzka  bude 30.5. od 16:30 a bude za účasti dětí. Několik úvodních minut Vám sdělím nezbytné informace a pak si již budete moci vychutnat překvapení, které děti usilovně připravují. Prosím o účast všech dětí! Pokud víte, že se z vážných důvodů nebudete moci zúčastnit, sdělte mi to, prosím, předem, ať nemusíme improvizovat na poslední chvíli.

V tomto týdnu se zaměříme na rostliny kolem nás.

Pokračujeme v přípravě překvapení pro rodiče, stále se snažíme zlepšovat ve čtení, psaní i počítání. Konec roku je za dveřmi a my chceme umět všechno včas a konec roku si pak užít:)

Slabikář do str. 99

Fialová písanka

Zelená písanka str. 16

Žlutá písanka

Oranžová písanka

Matematika do str. 37, 38

35. týden – Máj, lásky čas

Zaseli jsme semínka a budeme se o ně laskyplně starat a pozorovat jejich růst. Pokud se zadaří, ochutnáme i nějakou tu úrodu.

Naučili jsme se písmeno g (číst i psát). Trénujeme překvapení pro rodiče. Píšeme malé psací g.

V matematice se učíme pracovat s pojmem „sousední“, “ sousedící“, sčítáme více sčítanců. Někteří se ve volných chvilkách pouští do sčítání a odčítání čísel v oboru do sta! a mám radost, jak pěkně jim to jde. Stále trénujeme počítání do 20, hledání tajemných, ukrytých čísel, dodržování dané podmínky atd.

Příští týden budeme potřebovat pravítko (stačí cca 10 cm)a ořezanou tužku. Zkusíme, jak nám půjde rýsování.

22.5. se budeme společně fotografovat.

Nezapomeňte si přinést zpět švihadla a šátky!!! Budeme je potřebovat hned zítra.

Pomalu vplujeme zpět do učení, zavzpomínáme i na zajímavosti, které jsme se dozvěděli na škole v přírodě a prozradíme je všem, kdo s námi nebyli.

34. týden – Škola v přírodě

Fotografie ještě budou doplňovány.

PÁTEK – jedeme domů

Páteční ráno bylo ve znamení hledání posledních kousků oblečení, lezení pod postele a do všech koutů, aby s námi odjely všechny naše věci.

V autobuse byla tichá, skoro spící atmosféra, neboť 16 nachozených kilometrů, zážitky z předchozích dní a kinedryl 🙂 udělaly své.

Během svačinové zastávky nám udělala radost záplava pampelišek a mnohým tolik oblíbené kopřivy:).

Nejnapjatější byly poslední kilometry, kdy se již všichni těšili na své blízké.

Všem účastníkům zájezdu děkuji za krásnou atmosféru (i když klid u jídla musíme ještě vypilovat:) ), doufám, že máte fůru prima zážitků a budete mít na co vzpomínat. Rodičům děkuji za milá přivítání.

Blížíme se do finiše, ČTVRTEK:)

Dopoledne nás trošku pozlobilo počasí, proto jsme plánovanou honbu za pokladem museli trochu zkrátit. I tak jsme naťapali 4 km.

Po obědě jsme chvilku trénovali překvapení pro trodiče, ještě na něm budeme pracovat ve škole, ale to už nás navštívil pán z KRNAP, který pro nás měl spoustu zajímavostí o přírodě kolem nás. Krásná perlička z povídání, kdy děti měly říkat, jaké znají hory v Krkonoších: Černá hora, Sněžka, Kutná Hora 🙂 🙂 🙂  Jestlipak jsme veděli, že v Krkonoších létá 1500 druhů motýlů a běhá skoro 500 druhů pavouků (členovců)? Nás to velmi překvapilo.

Večer nás čekal karneval, vyhlašování výsledků bodování a odměny.

Děti řádily skoro do 21:30, pak rády spořádaně skočily do pelíšků a usínaly téměř hned, kdy se zhasla světla:)

Děti jsou ok, jen někteří si nejsou jistí, jestli víc chtějí domů, nebo chtějí ještě zůstat. 🙂 Balíme, finišujeme, fotky a komentář doplním až budu mít chvilku. Těšíme se na Vás.

Hlásíme se do třetice, STŘEDA:)

Dnes jsme si užili plánovaný výlet, sice nám místy dost foukalo, ale použili jsme pláštěnky jako neprofouknutelnou vrstvu a pak už nám bylo fajn.

Na Stezce korunami stromů jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informaci, podívali jsme se pod zem na vznik a složení půdy, vyběhli jsme výš, než kam dorostou stromy, přilákali jsme králíčka a sledovali, jak se hýbou stromy.

V poledne jsme se najedli a došlo i na tolik očekávané nakupování. Některé děti se opravdu poctivě snažily, aby jim nezůstala ani koruna:), což vedlo k výrazným výkonům v oblasti matematiky.

Zbyla chvilka na řádění na hřišti.

A při cestě zpět jsme si zahráli pár her, zkusili si házet šiškou a za odměnu na nás vykoukla i Baba Jaga:-), což byl takový zážitek, že mnohé děti by zítra rády prošly cestu  znovu.

Po návratu si naše zcela unavené děti ještě hodinku koply fotbálek a poběhaly na hřišti, navečeřely se a napsaly si záznam do deníku. Psaní adres na pohledy jsme z kapacitních důvodů dospělých účastníků zájezdu vzdali 🙂 a ráno se pokusíme s dětmi napsat aspoň pozdravy na pohledy:).

 

Hlášení druhé, ÚTERÝ 🙂

Po snídani jsme se chvíli věnovali počítání a psaní a kreslení do deníku. Pak jsme se prošli okolím, pozorovali přírodu a hospodářská zvířata. Naučili jsme se počítací pochodovou hru a zazpívali si oblíbené písničky.

O řízek k obědu byl takový zájem, že bylo v jídelně úplné ticho :).

 

 

Po poledním klidu jsme se rozdělili, 1.C si šla číst a ostatní děti se na chvilku věnovaly vyrábění.

Odpoledne si užíváme na zahradě a hrajeme hry.

Nejvyžadovanější aktivitou je však (naprosto překvapivě) bodování pokojů. Jsme přísné:), ale někteří jsou opravdu „borci“ a nemají potíže ani s namátkovou kontrolou úklidu.

Posíláme první hlášení:) PONDĚLÍ

Jsme na místě, již jsme stihli vyzkoušet místní hřiště a zahradu, kluci se těší na kopanou a holky na běhání po zahradě. Jsme po obědě, máme z větší části vybaleno. VŠICHNI jsou přesvědčeni, že mají i uklizeno – pravda, tady se s dětmi v názoru trochu rozcházíme, ale první bodování na sebe jistě nenechá dlouho čekat:), tak se uvidí.

Všem posíláme pozdrav a pusu, nikdo nesmutní, všichni jsou natěšení na odpolední průzkum okolí. Dáme o sobě zase brzy vědět.

Bouřka a déšť  nás zahnaly pod střechu, tak hrajeme hry a čekáme až se vyčasí. Průzkum okolí nás asi bude čekat až zítra.

Vypršelo se nám a  došlo i na průzkum blízkého okolí. Objevili jsme díry ve stromech, zlomený smrk v lese a viděli srnky a slepýše.

Večer děti neochotně vlezly do pelíšků a po pár minutách zavládl klid a mír.

Ven budeme chodit každý den, proto, prosím, počítejte s pobytem venku za každého počasí. Ještě  jednou připomínám pláštěnku!

Termín: 23. – 27. 4. 2018

 Místo: Penzion ZOJA Javorník v Krkonoších

Odjezd: autobus bude přistaven v 7:45 na parkoviště (u ordinace MUDr. Ježka)

U autobusu budeme vybírat podepsanou bezinfekčnost, podepsanou kapsičku s léky s popisem podávání. Pokud dítko užívá léky proti nevolnosti, je třeba je dát s sebou s popisem dávkování. Počítejte i s celodenním výletem, kdy autobusem pojedeme max 20 minut.

Nebrat s sebou mobil, elektroniku a cennosti.

Program budeme plánovat podle počasí a unavenosti dětí 🙂 , plánujeme však turistiku, naučné stezky, hry, stavění domečků, hraní kuliček, minibojovku, karneval a jeden celodenní výlet na Stezku korunami stromů s ekologickým programem.

 Orientační program:

Pondělí: příjezd, ubytování, průzkum okolí, večerní program (chování na horách, bezpečnost, zdravověda, první pomoc, hry)

Úterý: turistika, hry v přírodě, pozorování rostlin, botanická procházka

Středa: celodenní výlet na Stezku korunami stromů, včetně interaktivního programu zaměřeného na les a stromy, zpáteční cesta turistika, večerní program(hry)

Čtvrtek: turistika, hry v přírodě, interaktivní přednáška o Krkonoších, balení, karneval

Pátek: odjezd

Příjezd 27.4. cca ve 12hod.

Seznam doporučených věcí

Batůžek na cestu a výlety s tímto obsahem: šátek, lahev na pití (s pitím na cestu), svačinka, igelitový pytlík pro případ nevolnosti, papírové kapesníky (alespoň 3 balíčky), náplast s polštářky, přípravek proti klíšťatům, opalovací krém, sluneční brýle, pokrývka hlavy, přezůvky, pláštěnka

Ve vhodném PODEPSANÉM zavazadle:

pytel na špinavé prádlo                                          3x tričko s kr. rukávem

7x spodní prádlo                                                      4x tričko s dl. rukávem

7x ponožky                                                                 větrovka

3x dlouhé kalhoty/tepláky/šusťáky                       vybavený penál včetně pastelek

pyžamo                                                                       toaletní potřeby (mýdlo, z. kartáček, pasta, hřeben, ev. gumičky do vlasů)

2x svetr/mikina                                                         ručník

nepromokavé oblečení na ven                               2x vhodná pohodlná obuv na sport a turistiku

malá hračka                                                               knížka, časopis, omalovánky, blok na kreslení…

švihadlo                                                                      maska na karneval

  další dle uvážení

 

 

33. týden – Připravujeme se na školu v přírodě

Rádi kdykoliv využijeme vyřazené autolékárničky, obvazy (i cvičné); v případě, že vám doma překáží věci na vyšívání (bavlnky, vyšívací jehly apod., též rádi zužitkujeme. Děkujeme.

Doplnila jsem fotografie ke starším příspěvkům 🙂

Prosím všechny, kteří ještě nepřinesli potvrzení zdravotní způsobilosti potvrzené lékařem a kopii kartičky zdravotní pojišťovny, aby tak co nejrychleji učinili! Další info ke škole v přírodě (seznam věcí apod. viz níže)

Obědy na dobu školy v přírodě jsem přihlášeným dětem odhlásila.

V tomto týdnu nebude tělocvik, děti si donesou věci z tělocviku domů na vyprání, případně na zabalení na švp.

Ve čtvrtek 19.4. pojedeme na interaktivní výstavu ke dni Země do Kolína. Sraz u školy v 7:45, odchod od školy v 7:50. Pojedeme vlakem, návrat cca ve 13:45. S sebou batoh, pláštěnku, svačinu, pití. Obědy mají děti odhlášené, kdo bude odpoledne v družině, ať má ještě svačinku do družinky.

Dnešní výprava do Kolína se velmi vydařila, děti si protrénovaly znalosti z mnoha oborů (chovatelství, rybolov, mykologie, botanika, zoologie, třídění odpadů, ochrana přírody, včelařství atd.) a jejich úsilí bylo odměněno novými znalostni a drobnými odměnami.

Připravujeme se na Den matek.

 

Škola v přírodě již příští týden, po návratu je 30.4. ředitelské volno a 1.5. státní svátek.

Slabikář do str. 90

Žlutá písanka do str. 10

Fialová písanka str. 21

M str. 24

32. týden – Co je práce?

Pokud bude trvat pěkné počasí, je možné, že budeme chodit na tělocvik (středa) ven. Je třeba mít vhodné oblečení (jdeme ven již v 9hod!) a obuv. NENÍ MOŽNÉ, ABY ŠLY DĚTI VEN I DO TĚLOCVIČNY VE STEJNÉ OBUVI! Kdo stále nemá švihadlo, prosím, pořiďte jej.

Kdo ještě nedonesl knihu Kuba nechce číst, prosím, přineste si ji.

Buďme kamarádi! – s p. Kořínkovou jsme si povídali o kamarádství.(pondělí)

V pátek si děti přinesou úkolníček, budeme se učit zapisovat si úkoly. Úkolníček nosit každý den! (ČT – čtení, PÍS – písanka, M – matematika, PRV – prvouka)

Trénujeme opis slov a vět, píšeme věty (nezapomínáme na velké písmeno na počátku věty a tečku na konci), opisujeme z tabule, ze slabikáře i v písance. Učíme se kontrolovat si svou práci.

Slabikář  do str. 86, 87

Zelená písanka

Žlutá písanka str. 7,4

Oranžová písanka

Fialová písanka str.33

Matematika do str. 23, 24, 25

31. týden – Čím budeme

Dne 19.4. pojedeme vlakem do Kolína na interaktivní výstavu k příležitosti Dne Země.

4.4.  výjimečně mají děti písemný úkol i ve středu a to ve fialové písance!

UPOZORNĚNÍ: Občas děti přinesou domů sešit s opičkami, mají za úkol nechat známky (např. z diktátu) podepsat od rodiče. Nějak se nám to nedaří a sešity se vrací nepodepsané.

3.4. si děti přinesou PODEPSANOU knihu Kuba nechce číst, necháme si ji ve škole a budeme ji postupně číst.

Budeme se učit další písmena (číst i psát), opět nás čeká krátký diktát. Zkusíme i opis a přepis krátkého textu. Budeme počítat do 17. Budeme se soustředit jak na výpočet příklady, tak i na správné psaní číslic!!!

Slabikář str. 76 – 78, 79 – 80

Zelená písanka

Žlutá písanka

Oranžová písanka str. 8 (3 řádky)

Fialová písanka: str. 27, 20, 29

Matematika: str. 22 cv. 1, 2, 3,

Informace ke škole v přírodě:

Poslala jsem po dětech „Písemný souhlas se zařazením dítěte na ozdravný pobyt“. Prosím o jeho vyplnění, podepsání a rychlé poslání zpět. Děkuji!

Termín: 23. – 27. 4. 2018

 Místo: Penzion ZOJA Javorník v Krkonoších

Odjezd: autobus bude přistaven v 7:45 na parkoviště (u ordinace MUDr. Ježka)

 

U autobusu budeme vybírat podepsanou bezinfekčnost, podepsanou kapsičku s léky s popisem podávání. Pokud dítko užívá léky proti nevolnosti, je třeba je dát s sebou s popisem dávkování. Počítejte i s celodenním výletem, kdy autobusem pojedeme max 20 minut.

Do 15.4. potřebujeme potvrzení zdravotní způsobilosti potvrzené lékařem a kopii kartičky zdravotní pojišťovny. Můžete dodat i kapesné pro dítě (ve výši max 100,-) v podepsané obálce/peněžence. Kapesné je možné přinést i k autobusu. Vyšší obnosy napřebíráme, ani za ně neneseme zodpovědnost.

Nebrat s sebou elektroniku a cennosti.

Program budeme plánovat podle počasí a unavenosti dětí 🙂 , plánujeme však turistiku, naučné stezky, hry, stavění domečků, hraní kuliček, minibojovku, karneval a jeden celodenní výlet na Stezku korunami stromů s ekologickým programem.

Příjezd 27.4. cca ve 12hod.

Seznam doporučených věcí

Batůžek na cestu a výlety s tímto obsahem: šátek, lahev na pití (s pitím na cestu), svačinka, igelitový pytlík pro případ nevolnosti, papírové kapesníky (alespoň 3 balíčky), náplast s polštářky, přípravek proti klíšťatům, opalovací krém, sluneční brýle, pokrývka hlavy, přezůvky, pláštěnka

Ve vhodném PODEPSANÉM zavazadle:

pytel na špinavé prádlo                                          3x tričko s kr. rukávem

7x spodní prádlo                                                      4x tričko s dl. rukávem

7x ponožky                                                                 větrovka

3x dlouhé kalhoty/tepláky/šusťáky                       vybavený penál včetně pastelek

pyžamo                                                                       toaletní potřeby (mýdlo, z. kartáček, pasta, hřeben, ev. gumičky do vlasů)

2x svetr/mikina                                                         ručník

nepromokavé oblečení na ven                               2x vhodná pohodlná obuv na sport a turistiku

malá hračka                                                               knížka, časopis, omalovánky, blok na kreslení…

švihadlo                                                                      maska na karneval

  další dle uvážení

 

 

30. týden – Velikonoce jsou za dveřmi

V pondělí 26.3. děti mají trénovat čtení náročnějšího článku ve Slabikáři (str. 58 – 60). Z tohoto důvodu nemají písemný domácí úkol. Jen několik dětí dostalo fialovou písanku k doplnění zameškaného učiva (mají zakroužkováno).

Běhěm velikonoc číst ve Slabikáři a vypracovat pracovní list z matematiky.

3.4. si děti přinesou PODEPSANOU knihu Kuba nechce číst, necháme si ji ve škole a budeme ji postupně číst.

 Kdo jede na školu v přírodě, nezapomínejte přinášet kopii kartičky pojišťovny a potvrzení od dětského lékaře (Posudek o zdravotní způsobilosti).

Slabikář: str. 58 – 60

Zelená písanka: str. 27 (6 řádků)

Žlutá písanka

Oranžová písanka

Fialová písanka: str. 25

Matematika: str. 19

29. týden – Blíží se jaro

Dne 28.3. pojedeme do divadla MINOR na představení ZAHRADA. Sraz bude ráno u školy v 7:30 hodin. S sebou svačinu, pití, vhodné oblečení. Pokud děti mají průkazky na PID, mohou si je vzít s sebou, ale dejte mi to, prosím, předem vědět (např mailem), abych si zjistila počty jízdenek. Představení je o něco delší, proto počítáme s návratem mezi 13 – 13:30. Obědy budou dětem odhlášeny, pokud budou déle v družině, dejte jim na odpoledne větší svačinu.

V týdnu před Velikonocemi proběhne krátká informační schůzka o škole v přírodě. Termín  27.3. v 17:00 – 17:30.

V pondělí budeme potřebovat vyšívací jehlu.

Nezapomeňte si donést krabičku od taveného sýra.

V pátek si uděláme velkou přehlídku našich velikonočních lapbooků/knih. Můžeme v nich a do nich malovat, stříhat, lepit, využít počítače, prostě vše co nás napadne v souvislosti s Velikonocemi. Těším se na vaše nápady.

Slabikář str. 52, 53, 54, 55, 56

    str. 102 na pondělí 26. 3. se naučit jednu ze dvou koled

Zelená písanka: str. 32 (4 řádky)

Fialová písanka str.17

Žlutá písanka: str. 2,3, 30 (mimo řádku Šárka)

Matematika str. 17, 18, 19 cv. 1 a 2

Tělocvik: trénujeme přeskok snožmo přes švihadlo – naším cílem je přeskočit 5x švihadlo (snožmo, bez zastavení)

28. týden – Učíme se vyprávět ostatním

V pondělí 19.3.  budeme potřebovat vyšívací jehlu (s kulatou špičkou) s co největším otvorem, budeme si trénovat další zajímavé dovednosti :-).

Během příštího týdne ať si děti donesou kulatou krabičku od taveného sýra – budeme ji potřebovat na vyrábění.

V pondělí 12. 3. si přineseme ke svačince něco na „Z“ – těším se na vaše nápady 🙂

V pátek 16. 3. jdeme na velikonoční vyrábění. S sebou tašku na výrobky a 2 vyfouklá vejce.

Slabikář str. 46 – 49, 50 – 51

Fialová písanka: str. 15 a 38

Zelená písanka str. 24, 25, 26

Matematika str.14 cv. 4,  str. 16, DÚ str. 17 cv. 5

Prv – lidské tělo

27. týden – Lidské tělo

V pátek přijdeme do školy v nějakém oblečení, které začímá na „R“ ( rolák, rukavice, růžová barva).

V pondělí 12. 3. si přineseme ke svačince něco na „Z“ – těším se na vaše nápady 🙂

Vzhledem ke sněhové nadílce (snad nám do zítřka vydrží) prosím, ať děti mají vhodné oblečení. Půjdeme v době tělocviku chvíli řádit ven.

Blíží se nám škola v přírodě, připomínám, že doplatek je třeba poslat na účet školy a to do 15. 3. 2018. Do poznámky uveďte jméno dítěte a třídu. Děkuji.

ČJ – procvičujeme čtení, dbáme na sledování textu i pokud čte někdo jiný, ukazujeme si, co čteme a dbáme na délky samohlásek, čteme „R“

Slabikář: str. 35 – 39, str. 40, str. 41 – 42, str. 43, str. 44 – 45

Fialová písanka: str. 32 a 34

Zelená písanka: str. 18, 20 a 22

Žlutá písanka: str. 1, DÚ na str. 14

M – počítáme do 14, seznamujeme se s číslem 14, str.13, 14, str. 15

PRV – lidské tělo, obličej, zuby a ústní dutina, péče o chrup, zdravý jídelníček

         DÚ 8.3. : děti dostaly dva zoubky (zdravý, veselý a smutný, nemocný), na každý mají nalepit „3 potraviny„, které zoubkům prospívají či naopak (pokud chtějí nalepit více obrázků, mohou, dobrovolnosti se meze nekladou :-)), obrázky, které děti nepoužijí si zítra přinesou do školy, ještě je budeme používat

 – v pátek si budeme povídat o péči o zoubky

26. týden – Ve zdravém těle, zdravý duch

Ve dnech 30.4. a 7. 5. bude ředitelské volno.

Změna: Vzhledem k ukončení plaveckého výcviku druháků se mění rozvrh tělocvičny. Z tohoto důvodu budeme chodit cvičit každou středu 2. a 3. vyučovací hodinu.

Ohlédneme se za ukončenou ZOH. Povíme si o zdraví, o těle a vším, co s tím souvisí.

ČJ – protrénujeme čtení a psaní a přidáme si nová písmenka, budeme skládat slova na destičku, čteme „y“, trénujeme i slabiky dy, ty, ny

Do pátku se máme naučit básničku Sněhuláci, kterou jsme si nalepili na čtvrtku a vyzdobili obrázkem. V pátek budeme básničku recitovat u tabule.

slabikář: vše do str.23, 24, 25,26 a 35

fialová písanka:str. 19 (písmeno „n“), str. 18 (písmeno „y“)

zelená písanka:12, 13

M – procvičíme číselnou řadu, budeme si hrát s čísly 10, 11, 12, 13, budeme tvořit příklady, čeká nás nakupování a autobus:-)

matematika: str. 10, 11, 12

PRV – ZOH a Paralympiáda, lidské tělo a zdraví

 

25. týden – Jarní prázdniny

24. týden – Olympiáda

Žijeme zimní olympiádou! Máme připraven „doprovodný“ program. Každý den se budeme oblékat do jedné           barvy naší krásné vlajky. Podpoříme tak naše sportovce a přihlásíme se k našim národním barvám.             Připomeneme si tak  symboliku barev na oblečení sportovců, inspirovanou 100 lety od založení             Československa. Také si zasoutěžíme a budeme se snažit chovat podle pravidel fair play.

V pondělí se sejdeme v červené barvě (podle toho, co kdo najde v šatníku) – budeme fandit olympionikům, zvláště pak našim sportovcům.

V úterý se sejdeme v modré barvě.

Ve středu se sejdeme v bílé barvě.

Ve čtvrtek bude žlutá barva. A budeme si povídat i o světadílu, který žlutá barva symbolizuje. Čeká nás také naše malé sportovní zápolení.

Dnes nás čekala výroba medaile, sportovní zápolení v rychlobruslení, běhu na lyžích, biatlonu, na saních a ve skeletonu, to vše zakončené „diplomovým ceremoniálem a udílení medailí. V závěru dne jsme utvořili olympijské kruhy a vyfotili se.

V pátek bude naší barvou modrá. Tedy barva Evropy.

 

Budeme si povídat o historii OH, fair play, pravidlech, jednotlivých disciplínách. Pokud si někdo přinese nějaké obrázky a poví nám něco o OH, budu moc ráda. Děkujeme Matějovi, Matoušovi, Péťovi, Anetce i Bertíkovi za přinesení věcí/obrázků s olympijskou tématikou.

 

Vybíráme papírové kapesníky na druhé pololetí. (1 velké balení =10 balíčků, nebo 1 krabička „vytahovacích“ kapesníků). Děkuji.

Blíží se nám škola v přírodě. Pokud má někdo z vás možnost sehnat dětem nějaké drobné odměny, budu ráda, pokud se na mě obrátí. Bonbony a sladkosti vítáme v přiměřeném množství též, ale až těsně před odjezdem. Děkuji.

 Budeme trénovat čtení, psaní i počítání a to se sportovní tématikou.

ČJ – slabikář: vše až do L + čteme písmeno J a procvičujeme čtení s pochopením obsahu

        zelená písanka: str. 10 – dokončit

M – trénujeme počítání do 10, umíme napočítat do 12, procvičujeme porovnávání čísel, hledáme čísla o větší/menší    (o 5 větší než 3 apod.), učíme se poznávat číslo 13

 

23. týden –  Masopust držíme, nic se nevadíme, pospolu…

Pokud opravdu napadne sníh, buďme připraveni (čepice, rukavice, teplé oblečení, vhodná obuv), ať můžeme na chvilku vyběhnout vstříc zimním radovánkám 🙂 !

Připomínám možnost  doplatit školu v přírodě na účet školy. Děkuji.

Pozor změna:

7. 2. pojedeme do Prahy na divadelní představení. Odchod od školy v 8:00. S sebou: vhodné oblečení a do batůžku svačina a pití. Návrat kolem 12hod, po návratu ještě půjdeme do jídelny na oběd.

Výprava do divadla Minor v Praze se zdařila. Velmi zaujatě jsme sledovali pantomimu Koukej, svět! . Výkony herců byly skvělé a děti, kterým se podařilo si herce „osahat“ naživo, si odnesly mimořádný zážitek. Při cestě si přišli na své milovníci tramvají i děti, které jely tramvají porpvé.

Čeká nás povídání o lidových tradicích v období masopustu. 10. 2. bude masopust i v Čelákovicích, tak se na něj trochu připravíme.

V pondělí bude poslední Matematýsek.

Pokud by náhodou byl ještě v pondělí sníh, prosím, o vhodné oblečení, abychom si sníh aspoň trochu užili.

ČJ – trénujeme čtení slov s dlouhou samohláskou; pozvolna čteme věty a ověřujeme si, že víme, o čem čteme

Slabikář: str. 6 – 10

zelená písanka: str. 8, 7 celé, str. 9  – 4 řádky

M – začínáme 2. díl pracovního sešitu, pomáháme medvědům najít cestu na pevninu ( řešení metodou pokus – omyl, hledáme všechna možná řešení), str. 8 cv.1,2,3 vypočítat, šipky jsou dobrovolné, str. 9 cv. 1, 2 + počítání peněz, pochopení pojmů mince x hodnota mince

PRV – stále trénujeme hodiny; někomu se ještě plete, kde je čtvrt, půl, třičtvrtě a fce ručiček :-),  masopust – zvyky a tradice

 

22. týden – Těšíme se na vysvědčení

Dnes děti dostaly své první vysvědčení. Atmosféra ve třídě byla bouřlivá a velmi přátelská. Mnoha dětem zjevně spadl kámen ze srdce, že mají jedničky. Navzájem si gratulovaly, držely si plce a těšily se z úspěchů ostatních.                                                                                                                                                    Ještě jednou všem ze srdce gratuluji k jejich úspěchům, všichni se  celé pololetí velmi snažili a udělali velké pokroky. Těším se na další měsíce, kdy budeme objevovat nová písmenka, složitější slova a náročnější úlohy v matematice a mnoho dalšího.                                                                        Gratulace míří také k rodičům, první pololetí je za Vámi a já se těším na další pololetí  vzájemné spolupráce.

V pondělí 29.1. jedeme do ZOO, sraz u školy v 7:30, pojedeme vlakem, prosím tedy o dochvilnost! S sebou do batůžku svačinu a pití na celý den (oběd mají děti odhlášený). Návrat mezi 13:30 a 14:00 do školy.

Výlet do ZOO se velmi vydařil, viděli jsme většinu ze zamýšlených zvířat, pavilony jsme měli téměř jen pro sebe. Děti byly báječné, užívaly si i každou chvilku cesty. Některé poprvé cestovaly metrem, jiné byly porpvé v ZOO Praha. Akce, za kterou děkujeme manželům Hořejším, se vydařila natolik, že se tam vypravíme ještě jednou a užijeme si zbytek zvířátek.

 

Ve středu nás čeká první vysvědčení. První 3 hodiny se normálně učíme, na oběd jdeme v obvyklou dobu. Pokud je někdo nemocný, může si přijít aspoň pro vysvědčení cca v 11:10.  Vyučování končí normálně v 11:50. Družina funguje normálně.

Ve čtvrtek se normálně učíme a v pátek  2. 2. nás čekají pololetní prázdniny.

Dne 7. 2. pojedeme do Prahy do Divadla Minor (Koukej, svět!), vybírám 150,- (cesta + vstupenka).

ČJ – čteme dlouhé samohlásky, při čtení si čárky pěkně pohladíme, aby nám došlo, že je samohláska dlouhá –            ŽA do str. 174

fialová písanka: píšeme velké psací U

zelená písanka: dokončit str. 1 (e), str.2

opičkový sešit: trénujeme spojování písmen (me, mi, mí, mu, mů, máma, táta, mám…)

M – hodně jsme si „zajezdili“ autobusem, učíme se sledovat proměnu děje (nastoupí 6, vystoupí 2, nastoupí 4 – kolik cestujících je v autobuse); porovnáváme čísla, počítáme, rozkládáme čísla, počítáme součtové trojúhelníky/pyramidy str. 64

 

21. týden – Začínáme číst příběhy

V tomto týdnu se zaměříme na pochopení smyslu slov. Čteme slova ze čtyř písmen (ŽA do str. 165), písmena plynule navazujeme.  Snažíme se tvořit věty (Nela nese. Tom pase. Bela mele maso. apod.) a vysvětlit jejich význam (o co ve větě jde). V textu se nám objevuje vykřičník, říká nám, že voláme na kamarády: Belo! Emo! Elo! Olo! Nelo! Same! apod.

Zlatý PS str. 93 – 95, 96 – 99, 100, 101, 83, 87

Zelená písanka:

fialová písanka: vše do str. 10, str.11 první dva řádky

opičkový sešit: trénujeme spojení písmen le, li, lo, lu, pe, pi, po, pu, me, mi, mu, mo, se, si, su, so, a krátká slova pes, les , los, mol, mel, sem, lup apod.

Matematika: počítáme do 12, učíme se poznat a přečíst čísla 11 a 12, skládat čísla do řady (vzestupně i sestupně), porovnáváme čísla, PS  dokončili jsme str. 54 a 55, str. 58 – 60, 61, 62

PRV – povídáme si o čase. Dnes jsme si vyrobili hodiny (píšeme čísla jen na vrchní ciferník, na spodní budeme psát později) , doma si máme vyrobit a připevnit ručičky. Pokud někdo speciální sponku ztratí, přinese si aspoň vyrobené ručičky (malou a velkou) a připevní si je ve škole. Hodiny přinést nejpozději ve středu.

20. týden – Procvičujeme

Upozornění: Pokud by se stal zázrak a napadl sníh (aspoň 2 – 3 cm), dejte dětem oblečení vhodné i na krátký pobyt na sněhu, ať si to užijeme, případně jim dejte s sebou i  náhradní ponožky, rukavice… Děkuji.

Vybíráme 100 Kč (na cestovné do ZOO a na nákup nových lepidel a potřeb na tvoření).

Je možné začít hradit doplatek 1200,- na školu v přírodě. Doplatek, prosím, uhraďte do 15. 3. 2018.  Doplatek hraďte bezhotovostně převodem  na účet školy. Děkuji

 V minulém týdnu jsme začali číst písmeno V. Procvičujeme tvary písmen a učíme se číst slova ze 4 písmen (mele, lano, sele, laso….), na žádost dětí došlo i na super těžké a dlouhé slovo, které děti přečetly bez potíží. Slabikář je nadosah:-)

Píšeme psací o, O, t. V sešitě spojujeme písmena do slov, dnes se nám povedla slova les, pes a některým i lem a los. Ve psaní se všichni krásně snažili a v sešitech jsou slova skoro jako natištěná. Moc všechny chválím. Trochu ještě bojujeme s orientací na řádku, ale pomalu se učíme „dvakrát měřit a jednou řezat“ 🙂

V M jsme začali psát číslici 9. Poznáváme číslo 11 a 12, setkáváme se s pojmem tucet.

Tento týden budou děti ve všech předmětech opakovat a procvičovat.

Pozvolna se začínáme věnovat ciferníku hodin, průběžně určujeme čas, sledujeme hodiny – pohyb ručiček 🙂 Dnes děti velmi překvapilo, jak dlouhá/krátká je jedna minuta a jak se vlastně vteřinová ručička „nadře“ :-).

Mám nemocného syna, proto úkoly nemocným dám až po mém návratu – doufám, že již ve středu. Pokud je někdo nemocný, čtěte v ŽA cokoliv do strany 153, počítejte příklady na +,- do 10.

Mým marodům 🙂  : čtení ŽA str. 154 – začínáme číst slova ze 4 písmen, písmena neslabikujeme, ale plynule navazujeme(čteme z písmene na písmeno)

fialová písanka: učíme se psát velké i malé O, zítra (v pátek) budeme začínat malé psací t

Matematika: dělejte jen to, s čím si děti budou vědět rady, můžete jakkoliv procvičovat sčítání a odčítání do 10, poznávání čísel do 12, porovnávání čísel, rovnání čísel do vzestupné i sestupné řady; PS: str. 54 – 55, 58

PRV: zimní sporty, oblečení, počasí, zvířata a příroda v zimě; procvičujeme měsíce, roční období, dny v týdnu

19. týden – Zima, zima, čas je zlý, nebudem jen zalezlí 🙂

V Čj dokončíme písmeno K a možná přijde na řadu i další písmenko. Budeme trénovat čtení, vymýšlení slov, vět a dějovou souslednost. Naučíme se psát malé m a začneme spojovat písmena, která již umíme. V úterý nezapomeňte přinést podlepené karty s K.

V matematice si pohrajeme s krychlemi i dřívky, budeme se dále věnovat rozkladu (rozdělování) čísel, budeme počítat součtové trojúhejníky a naučíme se při krokování couvat:-).

Vzpomeneme si na roční období, měsíce a dny v týdnu, opět si doplníme naše lapbooky. Nezapomeneme na přírodu a volně žijící zvířátka.

18. týden – Opět ve škole

Ve středu 3.1. se opět sejdeme ve škole.

Popovídáme si o Vánocích, o třech králích a zimě.

Zopakujeme si probraná písmena a čísla, čtení, psaní i počítání.

17. týden – Vánoční prázdniny

16. týden – Už je to tady

V pondělí se půjdeme podívat do knihovny. Čeká nás povídání o zimě a Vánocích.

V úterý se na nás přijdou podívat kamarádi ze 3.A .

Ve středu začneme ladit atmosféru a ve středu vypukne předvánoční veselí.

Ráno při hodině hudební výchovy si uděláme konzert. Kdo se bude chtít předvést, nástroje s sebou! 🙂

Ve čtvrtek si budeme celý den užívat, vyrábět, hrát si. Přineseme si:  hrneček na čaj, případně lžičku a cukr, trochu cukroví na mlsání, penál, skleničku např. od dětské výživy, do které se dá vložit čajová svíčka (je třeba dobře odstranit etiketu a odmastit povrch skleničky).

Mezi tím vším budeme opakovat T, trénovat čtení, psaní, počítání, rozdávat pera 🙂 a opakovat probrané učivo.

Domů si přineseme hotová trička. Je třeba je nejdříve přežehlit po rubové straně, pak už je můžete prát na 40°C.

Vánoční prázdniny jsou 23.12.2017 – 02.01.2018, opět se sejdeme 3.1. 2018.  Během prárdnin si procvičujte čtení a třeba i počítání. Hlavně odpočívejte, běhejte, skákejte, sportujte a hlavně si užívejte klidu v kruhu rodinném. Všem Vám přeji hodně klidu, lásky a zdraví, nepochybně jste byli hodní, ve škole pracovití a Ježíšek to určitě patřičně ocení. Pokud se někomu bude chtít (dobrovolně) namalovat obrázek, co se vám va Vánocích líbilo nejvíce, budu ráda.

 

15. týden – Těšíme se na Vánoce

Zítra 15.12. půjdeme na poštu poslat naše překvapení našim blízkým. Ráno se budeme chvilku učit a kolem 8:45 půjdeme na poštu. Pak už můžete očekávat překvapení v poštovní schránce.

 • 12.12. nastal velký den v kariéře mých školáčků – někteří dostali svá první pera. První okamžiky s perem jim okrášlila krásná slova rodičů plná pochval a povzbuzení. Jen co se mi sejdou další, budeme pokračovat v odměňování za vytrvalost a píli. Někteří ještě budou muset chvilku trénovat, ale i oni, pokud budou pilní,  budou nepochybně mít brzy své vytoužené pero.

Prosím rodiče, kteří ještě pera nezakoupili a s přáníčkem nezabalili a nezaslali, aby tak, prosím, brzy učinili. Děti se moc těší.

 • M – při přepisu příkladů do sešitu nechte děti, ať si příklady napíší  a vypočítají. Pokud je napíšete za dítko, neprocvičí si psaní číslic ani úpravu v sešitech.
 • ČJ – v písance (předtištěné) piště jen zadané! řádky, v sešitě, kde dětem předepisuji můžete klidně napsat o nějaký ten řádek na procvičení více (dle vaší úvahy)
 • Tento týden se hodina tělocviku přesouvá z organizačních důvodů na pátek (důvodem je obsazená tělocvična sportovním utkáním). Kdo si ještě nedonesl věci na tělocvik, ať tak učiní.
 • Stále pracujeme na výrobě přáníček, která si půjdeme sami poslat na poštu. Naše fantazie  a snaha o co nejvíce ozdobená přání (hromadou třpytek a lepidla 🙂 ) nám trochu brzdí čas odeslání. Pokud se podaří, snad již ve čtvrtek či pátek se na poštu vydáme. Ještě termín potvrdím.
 • skleničky  na čajovou svíčku, prosím, posílejte až příští týden, nemáme je kde skladovat.
 • Nová možnost PLATBY školy v přírodě. Pokud využijete tuto možnost, prosím Vás o vzkaz v notýsku, mail, nebo SMS zprávu, abych věděla, že jste již zaplatili a zbytečně Vás neuháněla. Tento způsob platby je možný jen pro úhradu školy v přírodě. Ostatní platby (fotografie, vstupy do divadla, třídní fond apod.) provádějte i nadále v hotovosti (stačí poslat peníze po dítěti).
 • Vánoční besídka proběhne 21.12. Děti si přinesou: hrneček na čaj, případně lžičku a cukr, trochu cukroví na mlsání, penál, skleničku např. od dětské výživy, do které se dá vložit čajová svíčka (je třeba dobře odstranit etiketu a odmastit povrch skleničky).

I tento týden bude ve znamení blížících se Vánoc.

V pondělí si půjdeme vyrobit nějaké dekorace do MDDM, s sebou tašku na výrobky. Stačí střední dárková taška, papírová taška nebo „igelitka“.

V průběhu týdne půjdeme poslat obálku s překvapením – termín upřesním podle toho, jak jej budou mít děti hotové.

V průběhu týdne budou možná na některé děti odměněny za svou snahu a práci možností psát perem – jen co pera dorazí do školy 🙂

14. týden – Už jsme velicí školáci, chystáme si na lavici

Máme za sebou první výlet vlakem do Lysé a film o Hurvínkovi. Cesta tam i zpět byla velmi dobrodružná, ale nakonec jsme se všichni včas sešli (děkuji za pomoc Martínkově mamince) a pohádka se dětem prý moc líbila. Cesta zpět byla okořeněna více než půlhodinovým zpožděním a sprintem na náhradní spoj a úprk do školy na oběd, což děti zvládly na výbornou a tím máme za sebou takovou velmi netradiční hodinu tělocviku:-).

Všechny děti moc chválím, až na výjimky si krásně hlídaly své věci, ve vlaku i v kině se chovaly pěkně. V kině si vyzkoušely  i nakupování a mnohé byly překvapené, že pokud zaplatí, dostanou ještě nějaké peníze zpět:-)

Děkuji za trpělivost všem rodičům, které na děti čekali u školy.

Cena souboru fotografií je 250,-. Buď pošlete peníze, nebo pošlete soubor zpět. Děkuji.

V tomto týdnu nás čeká spoustu akcí a novinek:

 • začínáme mít službu na rozdávání sešitů a mazání tabuli
 • zameříme se na včasnou přípravu pomůcek na lavici
 • nezapomeneme si přinést karty s N
 • zopakujeme si písničku pro Mikuláše a budeme sledovat, jak nám ubývají dny do Vánoc
 • v úterý pojedeme do Lysé nad Labem do kina – sraz v 7:55 u vchodu do školy, návrat v době vyučování, s sebou do batůžku svačinu a pití, případně malé kapesné dne uvážení (dá se tam zakoupit popkorn, limonáda a nějaké mlsání)
 • ve středu připravíme třídu na třídní schůzky (v 16:00)
 • ve čtvrtek jdeme v době vyučování do KD na pohádku
 • pátek si necháme na zopakování učiva a dokončení triček; kdo ještě bílé tričko nedonesl, ať ho, prosím, donese

INFORMACE PRO RODIČE:

Právě teď máme umět:

ČJ

 •  poznáme všechny tvary písmen O,S,B,U,A,L,M,E,I,P a vymyslet slova, která na ně začínají
 • umíme přečíst slabiky so, sa, se, su, si,lo,la, le, lu, li, mo, ma, me, mu, mi a vymyslet slova, která na ně začínají
 • při čtení si poctivě ukazujeme prstem písmeno, které právě čteme
 • umíme poznat a přiřadit k tiskacím tvarům písmen a slabik tvary psací a opačně
 • umíme rovnat písmena podle diktátu do řádku
 • správně sedíme u psaní a držíme správně tužku/pastelku, umíme si správně natočit sešit/papír, při psaní máme obě ruce položené na lavici, píšeme pomalu a pečlivě, na tužku netlačíme
 • správně píšeme malé psací l, e, i

M

 • poznáme číslice 0,1,2,3,4,5,6,7 a 8 a umíme k nim přiřadit správný počet např. teček, fazolek, čárek, obrázků apod.
 • umíme napsat číslice 0,1,2,3,4,5,6, dáváme pozor, abychom číslice neotáčeli
 • umíme sčítat a odčítat do 8, příklady umíme vymyslet, zapsat, vyřešit, umíme si poradit i se slovními úlohami
 • trénujeme dočítání a zápis příkladu (2 + ? = 5)
 • umíme porovnávat čísla a zdůvodnit, proč tomu tak je
 • rozlišujeme pojmy přidat a ubrat a víme, jaký početní výkon máme provádět
 • umíme odpovědět celou větou
 • chápeme rytmus a opakování činnosti
 • umíme počítat s mincemi a chápeme rozdíl mezi počtem mincí a hodnotou mincí
 • umíme pracovat s dřívky, krychlemi a barevnými kartami podle pokynů
 • umíme rovnat čísla do řádku a přečíst je
 • rozeznáváme pojmy před, za, nad, pod, mezi; trénujeme pojmy vlevo a vpravo

PRV

 • umíme vyjmenovat dny v týdnu a roční období
 • umíme charakterizovat podzim
 • poznáme ovoce a zeleninu
 • víme, jak se chovat ve škole, známe své spolužáky a umíme jim pomoci, když to potřebují
 • víme kde bydlíme, kam patříme (stát, město) a jak se máme ke svému (a ve svém) bydlišti chovat
 • víme, kdo patří do naší rodiny, jaké máme povinnosti a s čím máme a můžeme pomáhat

známe dopravní značky, umíme se chovat v silničním provozu

Pracovní kompetence

 • umím se starat o své věci; vím, co kam patří
 • umím si připravit pomůcky
 • pracuji čistě, umím si po práci uklidit, udržuji pořádek
 • umím zadanou práci dokončit a zkontrolovat si ji
 • umím si zakládat vypracovanou práci do svého portfolia
 • pracuji pomalu a pečlivě, snažím se odvést dobou práci
 • učím se umět svou práci ohodnotit, učím se poučit se ze svých chyb (chyba je to, co mne posouvá dále)
 • umím pochválit a povzbudit kamaráda, mám úctu k práci ostatních
 • snažím si zodpovědně plnit své povinnosti
 • zajímám se o své okolí

Počítáme – jezdíme autobusem:

13. týden – Rodina, moje jistota

UPOZORNĚNÍ – dne 27. 11. nebude Matematýsek, kroužek proběhne v náhradním termínu v úterý 28.11. ve stejném čase.

V pátek 1.12. ředitelský den, školní družina funguje jen pro předem přihlášené!

Ozdravný pobyt, který proběhne v termínu 23.-27. 4. 2018 v rekreačním Penzionu Zoja , Javorník v Krkonoších.V ceně 2700,- je zahrnuta strava a pitný režim, ubytování, doprava, program a pojištění. Cena pobytu je zálohová, vyúčtování bude provedeno po návratu. Bližší informace budou poskytnuty na třídní schůzce dne 6. 12. 2017, kde bude vybírána záloha 1500,-.

Blíží se čas Vánoc a nás čeká mnoho vyrábění a kulturních i jiných zážitků. Proto vybíráme 200,- (pohádka v Kulturním domě, kino v Lysé nad Labem + cesta 80,-, vyrábění MDDM 60,- , nákup materiálu na tvoření a hlavně lepidla:-) ).

27.11. děti pomáhaly se zdobením stromku na náměstí.

Naučíme se písmeno P, v úterý se těšíme na svačinku od P. Čeká nás více psaní, i nadále budeme trénovat čtení. Připomínám, že je třeba trénovat čtení  a poznávání písmen každý den. Jednotlivá písmena by už děti měly poznat jistě, spojování písmen ještě může někomu dělat drobné potíže.

Matematika – píšeme číslice 0 – 6, dbáme na správný postup psaní a stranovou orientaci (neotáčet), pokud si nejsme jistí, můžeme si ověřovat tvar a podobu číslice na vzoru. Krokujeme, dopočítáváme, přidáváme (sčítáme) a ubíráme (odčítáme), pomalu začínáme zapisovat celé příklady.

PRV opět si budeme povídat o rodině, dotkneme se i povinností každého člena rodiny. Těším se na povídání dětí, s čím doma pomáhají.

Učíme se P, proto cvičíme s PADÁKEM.

 

12. týden – Pondělí, úterý, středa, čas kolem nás léta

Děkujeme Vojtovi M. a jeho mamince za pěkného skřítka, bude s námi radostně očekávat Vánoce.

Čj – učíme se písmeno I, čtení trénujeme v Živé abecedě až do strany 93, ve fialovém pracovním sesitě se věnujeme stránkám  s písmenem I (až do strany 69), pomalu začínáme psát do písanky a většinou se nám to docela daří. Karty s I přinést ve čtvrtek.

M – píšeme číslice, počítáme příklady, porovnáváme čísla – do pátku dojdeme až do strany 41

PRV – dny v týdnu, roční období, měsíce – povídáme si o čase a co nám změny přináší

UPOZORNĚNÍ – tento týden nebude tělocvik z důvodu obsazené tělocvičny a zdravotního stavu dětí. Pokud by počasí přálo, vydáme se jen na krátkou procházku.

POCHVALA – v úterý si skoro celá třída přála trénování v sešitu Psaní navíc, aby prý děti psaly lépe a dříve dostaly pero. Velmi mne potěšila taková cílevědomost a snaha. Děti mi udělaly velkou radost!!!!

 

11. týden – Svoboda, práva a povinnosti

Domácí úkol 15.11. – Děti dostaly domů na rozstříhání mince (koruny, dvoukoruny, pětikoruny). Rozstříhané si děti dají do pokladničky, kterou jsme si dnes vyrobili z krabiček od zápalek. Kdo krabičky neměl, si buď  vyrobí pokladničku doma, nebo přinese krabičky a dovyrobí si ji zítra ve škole. Každopádně budeme zítra s mincemi počítat!

Trénujeme číslici 3 (Matematika str. 35, žluté cvičení) – někdo stihl ve škole, někdo dotrénuje doma.

Děti dostaly domů tělocvik na vyprání, stačí když ho donesou příští týden ve čtvrtek. Zítra (16.11.) půjdeme (podle počasí) v době tělocviku na chvilku ven, je třeba, aby děti měly vhodné boty na pohyb venku.

Prosím o kontrolu pastelek a tužek v penálu 🙂

Volby do školské rady

1.12. nás čeká ředitelské volno (vzdělávání učitelů)

6.12. třídní schůzky

Během následujících týdnů se budeme více věnovat přípravám na nejkrásnější Svátky.

Ve středu si děti přinesou krabičky od zápalek (ideálně 6ks). Postupně začneme vyrábět třídní trička, pokud ještě někdo nedonesl bílé tričko, je nejvyšší čas. 🙂

Kdo ještě nedonesl papírové kapesníky, budu ráda, pokud tak učiní. Rýma je tady a kapesníky se pomalu nedostávají. 🙂

 

10. týden – Chystáme se na Sv. Martina a Den veteránů

Umíme písmeno M, začínáme spojovat některá písmena.

V matematice začínáme pomalu psát číslice.

M už známe, proto modelujeme 🙂

 

9. týden – S písmeny jsme kamarádi

6.11. proběhne fotografování s  tématikou Vánoc.

9.11. beseda pro rodiče na Kamence

V průběhu týdne opakujeme naučená písmena, naučili jsme se L a pomalu začínáme spojovat některá písmena.

Směřujeme k tomu, abychom uměli napsat své první písmeno.

V pátek nás čeká svačinka na L.

V matematice porovnáváme čísla, někteří již umí určit o kolik se čísla liší. 🙂

V prvouce si povídáme, co pro nás znamená domov. Lapbooky se dětem moc povedly. 🙂

Upozornění: Na rozhraní března a dubna již budeme natolik dobří čtenáři, že si přečteme ve škole svou první knihu „Kuba nechce číst“. Prosím, aby každé dítko mělo svou knihu. Máte dost času si ji někde půjčit, pokud ji budete chtít kupovat, je momentálně v katalogu Albatrosu 🙂 Knihu s dětmi doma předem nečtěte. Děkuji.

 

8. týden – Česká republika, náš domov

V pondělí nás čeká výlet na radnici.

Popovídáme si o vzniku samostatného Československa a České republice.

Ve středu nás čeká svačinka na A – „OCHUTNÁVÁME “ PÍSMENO A

Zopakujeme si všechna probraná písmena.

Stále budeme sčítat, znázorňovat čísla, dělit prvky na skupiny podle dané vlastnosti, procvičovat orientaci v prostoru (hlavně vpravo a vlevo nám úplně nejde).

Zamyslíme se, co znamená podzim pro přírodu.

Budeme se moc těšit na prázdniny 🙂 .

7. týden – ve zdravém těle zdravý duch

Úkoly na víkend:

 • čteme v Živé abecedě, někteří z nás se zamyslí nad písmeny v pracovním sešitě k živé abecedě (jen ti, kteří měli potíže s poznáváním malých a velkých písmen, jej dostali domů)
 • čteme každý den!!!, cokoliv z předchozích stran v Živé abecedě
 • v matematice máme mini úkol – vybarvujeme puntíky, čárkujeme počet
 • někteří dokončí domácí úkol ze čtvrtka – vybarví vzory na hadovi a ponožkách
 • nezapomeneme v pondělí přinést karty s A

 

V pondělí bude sportovní den. (info níže)

V pátek si, prosím, přineste malé papírové krabičky (např. od léků), budeme tvořit něco zajímavého.

19. 10. jsme začali probírat písmeno A, karty opět podlepit/zalaminovat a přinést v pondělí

Čteme řádek písmen v Živé abecedě str. 50 – 51

V matematice sčítáme do 6, učíme se vytvářet příklady, které nám pomohou vyřešit početní situace. Stavíme z krychlí, hážeme kostkou a mnoho jiného. Poprvé jsme se „potkali“ s náhodou při hodu kostkou, umíme určit číslo o jednu větší nebo menší, číslo před i za číslem, začínáme porovnávat čísla podle velikosti.

Jde nám čím dál lépe poslouchat nápady ostatních, učíme se jeden od druhého. Umíme si požádat o radu i poradit tomu, kdo si radu žádá. Ještě stále pracujeme na ohleduplnosti k ostatním (nerušit, neradit tomu, kdo o radu nestojí, nechat ostatní domluvit apod.) a na práci podle pokynů (ještě stále si někteří umí postavit hlavu, že budou dělat něco jiného nebo za každou cenu jinak, protože to tak prostě chtějí a nanechají si do toho mluvit 🙂 ). Ale my ostatní jsme trpěliví a počkáme si, až se všichni naučíme, kdy je čas pro realizaci vlastních nápadů a kdy je třeba poslechnout pokyny.

Mám z dětí radost, protože jsou správně zvědavé a za těch pár týdnů se posunuly o velký kus dopředu. Moc se těší na „pořádné“ čtení, ptají se, kdy budou moci zase číst u tabule, dožadují se dalšího počítání (dnes stihly dopočítat do 70 než jsem stihla otevřít ústa a položit otázku 🙂 ). A ta vnitřní dychtivost je něco, co jim my můžeme jen závidět…

Novinka ze školní družiny – nový způsob parkování aut 🙂 :

 

6. týden – Máme rádi zvířata

Domácí úkoly na víkend:

 • znovu čteme řádek písmen v Živé abecedě
 • vybarvíme si aktovku v naší knize (lapbooku)  o škole, v lapbooku vložené listy si opět přineseme zpět, budeme s nimi pracovat v úterý
 • písmeno U, rozstříháme a podlepíme/zalaminujeme – přineseme v úterý do školy
 • pokud se někomu hodně rozpadá oranžový pracovní sešit k Živé abecedě, pokuste se ho během víkendu trochu slepit

Na pondělí hlásí pěkné počasí, vyrazíme tedy ven na sportovní den. Na sebe sportovní oblečení a obuv, s sebou svačinu, pití, pláštěnku a penál. Vyučování končí jako vždy v 11:50.

Některé děti nepřinesly karty s  písmenem B. Zítra ať je, prosím, mají! (Máme tedy ve škole písmena O, S a B).

!!! Prosím o pravidelnou a důkladnou kontrolu penálu – jak vybavení, tak jeho funkčnosti. Ořezávání pastelek hned první hodinu nám ukrádá čas na práci.  Prosím, aby v penálu nebyly věci, co tam nepatří (pera, zmizíky, hračky, Pokemoni, poníci…). Děkuji.

Změna rozvrhu – po zkušenostech z minulého týdne si spojíme 2 hodiny tělocviku do jednoho bloku, abychom si tělocvičnu pořádně užili. Délka vyučování se nijak nemění, jen ať děti počítají, že ve čtvrtek 2. a 3. vyučovací hodinu cvičíme. Některé děti ještě stále nemají věci na tělocvik, prosím o přinesení co nejdříve!!!

V tomto týdnu procvičíme probraná písmena a naučíme se jedno nové, budeme zase o něco více trénovat ruku.

V matematice se posuneme zase o kousek k vyšším číslům, čeká nás porovnávání a krokování.

Dokončíme akvária, nezapomeňte na ruličku od toal. papíru.

V úterý budeme ochutnávat svačinky od B (banán, borůvky, buchty…).

5. týden – Syčíme a voláme, čtenáři se stáváme

Čteme písmeno B

4.10. z důvodů hlášeného špatného počasí se páteční sportovní den ruší. Pokud nám bude přát počasí v příštích týdnech, bude v náhradním termínu o kterém vás budu informovat.

Zítra budu dětem dávat soubor fotografií. Fotografie si doma prohlédněte a poku o ně budete mít zájem, pošlete peníze a fotografie si ponechte. Pokud se Vám fotografie líbit nebudou, pošlete kompletní soubor zpět. cena souboru je 150 Kč.

Dne 1.12. bude ředitelské volno z důvodu vzdělávání pedagogů.

2.10. dnes poprvé máme zadáno čtení z živé abecedy (str.24-25)  – čteme celý řádek na dvoustraně (čteme: velké tiskací ssssssssss, malé tiskací sssssssssss apod.). Písemný DÚ v pracovním sešitě označen domečkem jako vždy.

Kdyby někomu doma zbývaly nepíšící nebo hodně vypsané fixy, které by nám mohl věnovat, budu moc ráda.

Děkuji Kubíkovi za fixy, jistě  ještě od někoho  časem nějaké přibudou.

Dne 10.10. si přineste 1 ruličku od toaletního papíru. (Prosím nenoste je dříve, nemám je kde skladovat. Děkuji!)

Odpočinutí se pustíme do další práce.

Zopakujeme si naučená písmena, budeme pracovat s kartami i s destičkami, hledat ukrytá písmena sluchem, zrakem i hmatem a trénovat paměť.  Možná dojde i na divadlo. 🙂

Pustíme se do dalších úkolů pro naše ruce, aby z nás byli dobří písaři. Stále píšeme pastelkou nebo tužkou, (tužkou hlavně do pracovních sešitů a sešitu psaní – zde má ale guma vstup zakázán). Nezapomínejme na správné držení tužky a sezení u psaní!

Budeme počítat předměty, hledat ukryté věci i řešit nové typy úloh. Čeká nás počítání poslepu, sluchem i zrakem, budeme pracovat s dřívky i modelínou.

V pátek nás čeká sportovní den.

4. týden – Již měsíc jsme školáci

Tento týden bude trochu odpočinkovější, volné dny nám určitě prospějí.

Uklidili jsme předměty od písmene O a od úterka si budeme tvořit novou výstavku, tentokrát od písmene S. Prosím, aby šlo o předměty malé (máme málo místa), trvanlivé ( čerstvý salám příliš neoceníme 🙂 ), nepříliš cenné (může dojít k poškození, výstavka je na parapetu) a bezpečné (navrhovaný samopal sice odpovídá počátečnímu písmenu, ale odporuje školnímu řádu a snaze o bezpečnost dětí a mírumilovnému přístupu 🙂 ).

Budeme  procvičovat naučená písmena O a S, trénovat ruku, určitě přijdeme na to, proč máme malá a velká písmena, budeme trénovat uši a oči, občas něco nakreslíme. V matematice budeme i nadále trénovat poznávání číslic 1,2,3, stavět z krychlí a počítat věci kolem nás. Procvičíme si ohýbání papíru, malování a skákání.

Děti dostaly list s písmeny S, opět prosím podlepit, nebo zalaminovat, podle možností opatřit zezadu nějakou značkou (nebo podepsat), aby si děti mezi sebou písmena nezaměňovaly. Prosím přinést ve středu 27.9.

Čeká nás naše první školní představení, přijede nám Ondra a jeho hudební nástroje.

Ve středu nás čeká svačinka od S nebo tvaru písmene S. Přineste si každý něco zajímavého.

Ve středu si vyberu malé červené notýsky a během volných dní budu tvořit hodnocení prvního školního měsíce.

 

3. týden – Snažíme se, aby se nám pracovalo dobře

POZOR ZMĚNA – sportovní den se přesouvá na 6.10.!!!! – POZOR ZMĚNA

Zaměříme se na dodržování domluvených pravidel (příprava pomůcek na lavici, bezpečnost při práci s nůžkami, klid při práci, kamarádské chování, práce podle pokynů….) a samozřejmě budeme číst, počítat a trénovat ruku na psaní. Téměř všichni dobře držíme tužku, jsme šikovní na stříhání, tak toho využijeme 🙂

V pátek 22.9. bude sportovní den. S sebou sportovní oblečení a obuv, svačina, pití, pláštěnka do batůžku. Pokud budou děti odpoledne delší dobu v družině, je vhodné, aby tam měly tepláky na převlečení, kdyby se dopoledne venku umazaly či zmáčely.

Matematýsek začne 25. 9. a bude každé pondělí ve 12:30 – 14:00. Přihlášené děti ještě během týdne dostanou informace a budete požádáni o potvrzení zájmu.

Část dětí ještě nemá ve škole pomůcky na VV a PČ, zde je znovu seznam pomůcek:

Pomůcky pro první třídu

Látkový sáček na bačkory                                

Bačkory – pevná pata                                                                                           

Desky na sešity formát A4                                     

Látkový ubrousek na svačinu                        

Do penálu:

3x tužky HB nebo č.2 (bez gumovacího konce, raději kvalitnější, nelámavé)     

Pastelky trojhranné 6 barev

Ořezávátko

Na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti:

Vodové anilinové barvy (12 barev)

Modelovací hmota KOH-I-NOR (10 barev) – dát do vhodné uzavíratelné krabičky

Voskové pastely trojhranné KOH-I-NOR 12 barev

Lepící tyčinka

Paleta

Nůžky „kulaté“ 13cm

Sada barevných papírů

1x mycí houbičky

Část dětí nemá požadované anilinové vodovky, ale obyčejné. Pokud můžete, přineste jim, prosím,  ty správné.

Na tělesnou výchovu – stačí až během posledního týdne v září:

Cvičky se světlou podrážkou                           Švihadlo vhodné délky

Tričko                                                                   3x plastová drátěnka

Tepláky                                                                Látkový sáček na cvičební úbor a obuv

Mikina

PROSÍME VŠE PODEPSAT

 

                 

 

2. týden – Co už umíme

V tomto týdnu se zaměříme na zopakování toho, co již umíme (jméno a příjmení, barvy, tvary, počty, pravá a levá strana apod.). I nadále budeme trénovat ruku kreslením, číst, pracovat s písmenem „O“, najdeme si pravidla chování ve třídě, aby nám spolu bylo i nadále prima.

Prosím, aby každé dítě přineslo 1 velké balení kapesníků (buď krabičku, nebo 10 balíčků) – někdo již přinesl 🙂

1. týden – Jsou z nás školáci

Dneškem začal mým žáčkům trochu jiný život. První den školy byla třída plná milých a usměvavých lidiček, děti byly šikovné a rodiče jim vytvořili povzbudivou atmosféru.

(Autorem fotografií je J. Pátek – mnohokrát děkuji)

Tento týden nás čeká seznámení se spolužáky, vytvoříme si pravidla třídy. Budeme pracovat s písmenem O, budeme uvolňovat ruku, závodit, kreslit, počítat, zpívat, cvičit, navštívíme (doufejme) Kamenku, zkrátka nás čeká bohatý týden.

Hrajeme si (někteří „na školu“ i po vyučování:-) 

Učíme se:

Čteme:

Procházíme se:

Stihli jsme navštívit Kamenku:

Začátek školního roku aneb Hurá do školy

Školní rok bude zahájen dne 4.9. v 8:00 na detašovaném pracovišti v ulici Komenského v učebně 1.A. Ráno se pozdravíme, seznámíme a  naladíme se na spoustu báječných věcí, které nám školní rok přinese.

Prvňáčci mohou jít s aktovkou i bez, záleží na jejich nadšení a přání. Ve škole je čeká malé překvapení, aby aktovka (pokud ji budou mít) nezela prázdnotou.

Tak, prvňáčci moji, moc se na Vás těším a přeji Vám nejen krásný start do školy a příjemný první školní rok, ale i mnoho kamarádů a nezapomenutelných zážitků v dalších letech školní docházky.

Rodičům přeji pohodový start nové životní etapy Vašeho dítka a těším se na setkání s Vámi na třídních schůzkách 5.9. v 17:00.

Touto cestou také oznamuji, že od pondělí 11.9. bude vyučování končit v 11:50, podrobnosti sdělím na třídní schůzce.

                                                                               Mgr. Michaela Staříková