8.B

Třídní učitelka: Mgr. Zuzana Libánská

FYZIKA – vyučující Ing. Kateřina Bačová, případné dotazy e-mail: bacovaskola@seznam.cz

Fyzika – II.pololetí

Sice jsem se již „loučila“, ale přeci jen raději napíši, že se píše poslední test – seriové a paralelní obvody, a to v pátek 31.5. , jestli mě opět „neukecají“, že to neumí a chtějí opakovat-jako skoro vždycyk u této třídy… Pak se již bude zkoušet jen výjimečně-kdo bude míti „nerozhodnou“!

Probrali jsme vše níže uvedené – Ohmův zákon v paralelním obvodu,  a řádně vše procvičili – testík 23.5. Pak řeknu dětem „výslednou“ známku na vysvědčení a kdo bude mít nerozhodně či si bude chtít poslední test opravit, má možnost další týden. Tímto se s Vámi asi již v tomto roce loučím-děkuji za Váš čas věnovaný dětem při přípravě do školy a držím palce Vám i žákům v dalším školním roce! Ing. Katka Bačová

Znovu jsme „podrobně“ zopakovali výpočet/pravidla Ohm.zákona v seriových obvodech a budeme v pátek 3.5. psát testík. Po škole v přírodě zopakujeme výpočet v paralelních obvodech a dáme testík-tak 3.týden v květnu.

Začali jsme Ohmův zákon v seriových obvodech a příští týden procvičíme a další napíšeme testík. Pak začneme Ohm.zákon v paralelním obvodě = testík (konec dubna) a bude následovat velký opakovací z obou.

Probrali jsme základní veličiny  v el.obvodu a druhy zapojení obvodů. V pátek vše prosvičíme pomocí prac.listů  a hlavně princip „bude fungovat-nebude“ a další hodinu budeme psát testík. pak začneme počítat Ohmův zákon v seriových obvodech.

Začali jsme elektr.proud a el.obvody – zapojení seriové a paralelní=jejich zákonitosti, pak probereme výpočet proudu+napětí a odporu v jednotlivých obvodech a zapojeních… test na schematické značky a druhy zapojení v týdnu 11.-15.3.

V tomto týdnu probíráme  „elektrický náboj a jeho měření-elektroskop“ = v pátek 15.2. testík. Pak nás čekají siločáry elektr.pole, izolanty v el.poli následuje El.proud- první budou : obvody + schematické značky pro zákres…

Během ledna jsme jen opakovali, aby si děti probranou látka opravdu „zapamatovaly“! Opakováí jsme ukončili testíkem na základní fyz.veličiny a jejich převody. Od února již budeme brát novou látku: elektrika – obvody.

 

MATEMATIKA – Mgr. Pavlína Hrušková

Aktuálně probíráme: Thaletova kružnice; Válec; Opakování

DÚ: na pátek 14.6 – PL – procvičování na písemnou práci (8. rocnik – priprava na ZPP)

Desetiminutovky: 

Závěrečná písemná práce: pondělí 17.6. – viz DÚ