Umíme česky?

Vhodné pro děti, rodiče i pro učitele, více naleznete níže

O projektu
Umíme česky je online cvičebnice českého pravopisu. Po mnoha stránkách je to neobyčejná cvičebnice.

Rozsáhlý obsah
Umíme česky obsahuje několik tisíc zadání a pokrývá velkou část učiva (obsah je navíc průběžně doplňován). Nabízené procvičování tak vydrží žákům i několik let. A i většina dospělých zde najde dost témat, která se hodí si jednou za čas zopakovat.

Originální úlohy
Umíme česky obsahuje několik originálních úloh na procvičení pravopisu, například hledání chyb ve vtipech, střílečka, tetris, závody robotů. Procvičování je díky netradičnímu zpracování zábavnější. Web obsahuje i klasické formy cvičení (doplňovačka, diktát, doplňování čárek, výběr správné možnosti), i tyto úlohy jsou ale zpracovány originálně, s důrazem na snadné ovládání.

Vysvětlení
U vybraných problémových příkladů systém nabízí i vysvětlení. Ta se ukážou v případě špatné odpovědi. Aktuálně jsou vysvětlení dostupná u vybraných zadání vtipů, doplňovačky, větných členů a čárek. Navíc průběžně přibývají.

Statistiky a přehled chyb
Přihlášeným uživatelům systém nabízí statistiky úspěšnosti a přehled chyb. Tyto přehledy jsou výborným pomocníkem pro určení problémových oblastí a mohou posloužit například jako výchozí bod pro efektivní doučování.

Navštívit můžete zde: http://www.umimecesky.cz/uvod

Napsat komentář

Vyplňte prosím *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.